Alapszerkesztések 7. - 45°-os szög szerkesztése
Mi a feladatod?
Figyeld meg jól, mit kell csinálni a körzővel és a vonalzóval, ha egy [math]45°[/math]-os szöget szeretnél szerkeszteni!
Segítő kérdések és feladatok
1. Figyeld meg milyen eszközöket, milyen sorrendben használtunk.[br]2. A [math]P A [/math]távolság egyenlő a [math]P B [/math] távolsággal?[br]3. Az [math]A[/math], illetve [math]B[/math] pontból húzott körív sugara megegyezik?[br]4. Milyen pontja a [math]P [/math] pont, az [math]AB[/math] szakasznak?[br]5. Mi a neve a [math]P [/math] ponton átmenő segédegyenesnek? [br]6. Mekkora szöget zár be az egyenes és a segédegyenes?[br]7. Megválasztható-e tetszőlegesen a [math]P C [/math] távolság?[br]8. Mi a neve a [math]P M [/math] félegyenesnek?
Feladatok a program használata után
Vegyél fel különböző állású egyeneseket. Végezd el a bemutatóban látott műveletsort[br]valódi körzővel és vonalzóval.
Mi az az „euklideszi szerkesztés"
A görög matematikus, Euklidész Elemek című munkájában a szerkesztési feladatoknál egyélű vonalzót és körzőt használt.[br][br]Az euklideszi szerkesztésben megengedett lépések:[br][br]1. A vonalzót két adott ponthoz illesztve meghúzhatjuk a két pontra illeszkedő egyenest.[br]2. Két pont távolságát körzőnyílásba vehetjük.[br]3. Adott pont körül adott sugárral kört rajzolhatunk.[br]4. Két egyenes metszéspontját meghatározhatjuk.[br]5. Egyenes és kör metszéspontját meghatározhatjuk.[br]6. Két kör metszéspontjait meghatározhatjuk.