Adott két metsző egyenes. Rajzolj egy háromszöget (a megfelelő eszközt a fejléc alatt találod). Tükrözd a csúcsait a színes tengelyekre és figyeld meg, mi történik.
Állítsd át a csúszkát az első segítségi szintre. Tükrözd a megfelelő eszközzel a csúcsokat először az egyik, majd a kapott képet a másik tengelyre.
Első lépésben a háromszög eszközzel készítsünk el egy háromszöget, mégpedig a három csúcs megadásával (amíg nincs kész a háromszög, vagy a segítség 1-es szintjén) csak pontokat látunk.[br]A tükrözést a megfelelő eszköz kiválasztásával a csúcsokra kell végrehajtani.[br]A segédanyag színkóddal segíti a tájékozódást. A kép a tükörtengelynek megfelelő színű az első tükrözés után, ha pedig mindkét tengelyre tükröztünk, akkor kék lesz.[br]Ha mindhárom csúcsot tükröztük egy adott tengelyre, akkor a rendszer felismeri, hogy „kész” a képháromszög és a megfelelő segítség szinten meg is jeleníti azt.[br]A tengelye szögét a képernyő bal alsó sarkában található félköríven mozgatható kék ponttal lehet beállítani. Ha „finom beállításra” van szükség, akkor használjuk a <SHIFT + nyíl> billentyűkombinációt.[br]A piros tengely „forg” nevű pontja segítségével a tengelyek metszéspontja körül forgathatjuk a beállított szögben rögzített tükörtengelyeket.[br]A segítség szintjeit a csúszka segítségével módosíthatjuk:[br]1. csak a csúcsok látszanak, az összetartozó pontok között szaggatott vonal utal a tükrözésre[br]2. az ábra kiegészül a „kész” háromszögekkel (ha mindhárom csúcs transzformációja megtörtént)[br]3. az eredeti és a neki megfelelő, tükrözéssel kapott pontokat tartalmazó (szaggatottan jelzett) körvonalak látszanak.[br]4. csak a B csúcsot és képeit tartalmazó kört látjuk, de a megfelelő szögek is jelölve vannak a forgatáshoz (több csúcsra ezt nem jelenítjük meg, mert áttekinthetetlenné tenné az ábrát).