Térbeli és síkbeli tájékozódóképesség fejlesztése: alaprajz
Építéskor minden a tervezéssel kezdődik. Amikor azonban már kész az építmény gondolkozni kell. Milyen lehet az alapja?
[justify]A rajzlapon egy játékkockákból kirakott építmény térbeli rajzát látod.[br]Válaszd ki az „épület” alaprajzát a mellette megjelenő három alaprajz közül![br]Ha szeretnéd minden irányból megnézni az építményt, akkor a Mozgatás eszközt ([icon]https://geomatech-beta.geogebra.org/images/ggb/toolbar/mode_move.png[/icon]) használva megforgathatod.[/justify]
Mennyiségek és mérésük. Kerület számítása
Minden térbeli és síkbeli alakzatnak fontos jellemzője a kerülete.
A rajzlapon egy játékkockákból kirakott építmény térbeli rajzát látod.[br]Határozd meg, hogy hány egység az alaplapjának a kerülete![br]Ha szeretnéd minden irányból megnézni az építményt, akkor a Mozgatás eszközt ([icon]https://geomatech-beta.geogebra.org/images/ggb/toolbar/mode_move.png[/icon]) használva megforgathatod.
Mennyiségek és mérésük. Térfogat számításának előkészítése
Építéskor minden a tervezéssel kezdődik. Amikor azonban már kész az építmény, gondolkozni kell: hogyan tudom az épületet módosítani? Milyen tulajdonságai változnak ezzel egy időben?
A rajzlapon egy játékkockákból kirakott építmény térbeli rajzát láthatod.[br]Növeld a térfogatát újabb kockák beépítésével a megadott arányban!
Használd a 3D ablak eszközeit!