2.1 Ring. Märklaud

Markus peab ennast päris heaks nooleviskajaks, sest suudab märklaual üsna täpselt tabada 9 ruutsentimeetri suurust ala. Markuse sõber Kaarel pole sõbra oskustes nii kindel, ta riputab seinale märklaua 6 ringiga, millest kõige välimise pindala on 300 ruutsentimeetrit. Kaarel teab seda, et iga järgneva väiksema ringi raadius erineb suuremast 1,5 cm. Kaarel kutsub Markuse oma oskusi näitama olles ise üsna kindel, et Markus ei suuda tabada keskmist, kõige väiksemat ringi. Kas Kaarlil on õigus?
Leiame suurima ringi raadiuse, arvutamise lihtsustamiseks võtame pii väärtuseks 3.
Leiame väikseima ringi raadiuse.
Leiame väikseima ringi pindala
Praktiline ülesanne: konstrueeri ise selline märklaud ja proovi, kas oled sama osav kui Markus.
[size=200]Väljakutse[/size]
Õpi, kuidas robot puudutust tundma panna!
Ülesanne
Pane robot sõitma ringi kiirusel 15 ja  rooli väärtusega 30. Kui robot on alustanud teekonda, aseta alguspunkti kohale takistus.Kui robot põrkab vastu takistust, lase robotil jääda seisma ning oodata, kuni takistus on eemaldatud ning jätkata seejärel teekonda. Lase sellel kesta 45 sekundit.[br][br]Nüüd koosta oma ülesanne!
Näidis
[size=200]Autorid[/size][br]Matemaatika probleemülesanne - Kairi Mustjatse, videoproduktsioon - Johan Leoste, robootikaõppevideo ja väljakutse - Karl Leoste, projektijuhtimine - Janika Leoste, janika.leoste@gmail.com
[url=http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ee/][img]https://i.creativecommons.org/l/by-sa/3.0/ee/88x31.png[/img][/url][br]See teos on antud Creative Commonsi litsentsi "[url=http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ee/]Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti[/url]" alla.
Close

Information: 2.1 Ring. Märklaud