Teacher Leah plans to buy ball pens and notebooks to give as a giveaway to her class of[br]30 students. Each ball pen and notebook cost Php 5 and Php 10, respectively. If[br]she can only spend a total of Php 210 for the giveaways, how many of each can[br]she buy?
1. How many ball pens can Teacher Leah buy?
2. How many notebooks can Teacher Leah buy?