Koszinuszfüggvény transzformációja

Bevezető feladat:
Hogy változik a [math]f(x)=a\cdot\cos(b\cdot x-u)+v[/math] [math](x\in R)[/math] függvény görbéje, ha megváltoztatod a paramétereit ([math]a[/math],[math]b[/math], [math]u[/math][i], [math]v[/math][/i])? Kísérletezz!
Ábrázold az [math]R\longrightarrow R;\:f(x)=5\cos(\frac{x}{4})[/math] függvényt![br]A [math]R\longrightarrow R;\:f(x)=5\cos(\frac{x}{4})[/math]  függvény grafikonját jelenítsd meg a csúszkák vagy a beviteli mezők segítségével!
Egy 0,3 kg tömegű test harmonikus rezgőmozgást végez. Sebességét a [math]v=v_0\cdot\cos(\frac{2\pi}{T}\cdot t)[/math] összefüggés írja le, ahol [math]v_0=5\text{\frac{cm}{s}}[/math], [math]T=8\;s[/math].[br]Ábrázold a sebesség változását az idő függvényében!
1. feladat
Ábrázold az alább megadott függvényeket [math](x\in R)[/math].[center][math]\:f(x)= \cos x-3[/math][br][math]\:f(x)= \cos(x-3)[/math][br][math]\:f(x)= 2\cos(x-3)[/math][br][math]\:f(x)= 2\cos x[/math][br][math]\:f(x)= \cos(2x)[/math][br][math]\:f(x)=2 \cos(2x)[/math][/center]
2. feladat
Told el a koszinuszfüggvény grafikonját[br]a) az abszcisszatengely mentén 1, 2, 3, –1, –2, –3 egységgel;[br]b) az abszcisszatengely mentén [math]\frac{\pi}{2}[/math], [math]\pi[/math], [math]\frac{3\pi}{2}[/math], [math]2\pi[/math], [math]\frac{5\pi}{2}[/math] egységgel (a beviteli mezőbe a pi szócska beírásával adhatod meg a [math]\pi[/math]-t);[br]c) az ordinátatengely mentén 1, 2, 3, –1, –2, –3 egységgel;[br]d) az (1; 1) vektorral, a (3; 1) vektorral, a (–2; 3) vektorral.[br]Írd fel a grafikonhoz tartozó függvények értelmezési tartományát, értékkészletét, hozzárendelési szabályát.
3. feladat
A csúszkák segítségével tükrözd a koszinuszgörbét először az [math]x[/math] tengelyre, majd az [math]y[/math] tengelyre! Mely függvények grafikonját kaptad meg?

Information: Koszinuszfüggvény transzformációja