GeoGebra klassiruumi vahend I

Informaatika- ja matemaatikaõpetajate suvekool
Toila 2022[br][br]Töötoa kava:[br]Lahendame ülesandeid GeoGebra klassiruumis õpilase rollis.[br]Samal jälgime suurelt ekraanilt, mida näeb ja teeb õpetaja.[br]Koostame ise lihtsamail viisil - GeoGebra materjalides olevaid tegevusi (töölehti) kasutades - ühe tunni.[br]Kutsume kaaslase oma klassiruumi.[br][br]Lahenda järgnevatest ülesannetest need, mis teema ja oskuste mõttes on Sulle sobivad.
Ülesanne 1
Leia jooniselt tasandilisi kujundeid. Joonesta need üle GeoGebra tööriistu kasutades. Värvi jooned ja/või kujundid, muuda joonte stiili nii, et jooned oleks hästi näha.[br][br]Näpunäide: sarnased tööriistad on grupeeritud üksteise alla. Tööriista valimiseks klõpsa sellel.
Ülesanne 2
Joonisel on piirdenurk ACB ja kesknurk AOB, mis toetuvad kaarele AB. [br]Vasta joonise all olevatele küsimustele.[br]
Vasta küsimustele ja kontrolli vastust
1) Muuda punkti A asukohta joonisel. Jälgi samal ajal piirde- ja kesknurga suurusi. Mida märkad?
2) Muuda punkti C asukohta. Jälgi samal ajal piirde- ja kesknurga suurusi. [br]Muuda kaart AB punktidest A ja B. Korda eelmist tegevust, st hakka muutma punkti C asukohta. [br]Jälgi samal ajal piirde- ja kesknurga suurusi. [br]Mida võib öelda kesknurgaga samale kaarele toetuvate piirdenurkade kohta?
Ülesanne 3
Antud on kuupfunktsiooni [math]y=x^3[/math]graafik. Lohista see kuupparabool lilla võrrandiga [br]määratud funktsiooni graafikuks. Kui oled seda õigesti teinud, ilmub vastav tagasiside. [br]Seejärel kliki uue ülesande nupul ja lahenda järgmine ülesanne.
Ülesanne 4
Muuda rohelistest punktidest lohistades sirge asendit nii, et see vastaks antud võrrandile. [br]Pane tähele, et ülesanne jätkub joonise all.
Selgita, kuidas leidsid võrranditele vastavad sirged.
Ülesanne 4
Loe läbi Einsteini ülesanne ja lahenda see nii, et oleks täidetud kõik tingimused.[br]Hiirega saab vedada kõiki objekte. Majad on kujutatud värviliste ruutudena, mustaga on kirjutatud rahvused, sinisega - joogid, ja punasega - spordialad. Lahenduseks reasta majad õiges järjekorras, nende alla lohista vastavad objektid, nii nagu faktides kirjas.[br]Lõpuks vasta küsimusele: "Kelle lemmikud on kalad?"[br][br]Ülesande autor on Viive Abel.
Kelle lemmikuks on kalad?
Close

Information: GeoGebra klassiruumi vahend I